AAA
Gminne Przedszkole w Kołczygłowach

Grupa Koło muzyczno - ruchowe

Zajęcia koła muzyczno-ruchowego w roku szkolnym 2014/2015 odbywają się jeden raz w miesiącu, w czwartek, w godzinach od 8.30 do 9.30.

W w/w zajęciach bierze udział dziesięcioro dzieci z grupy starszej.

Program zawiera elementy edukacji muzycznej i rytmicznej. Realizowanie programu pozwala rozbudzić u dzieci zamiłowanie do rytmicznego ruchu przy akompaniamencie muzyki lub śpiewu piosenek, rozwinąć pamięć ruchową i muzyczną oraz umiejętność uczenia się melodii, zapamiętywania rytmów i następstwa ruchów w powiązaniu z muzyką. Ćwiczenia rytmiczno-ruchowe mają przyczynić się do wykształcenia u dzieci dyscypliny, koncentracji,przystosowania się do pracy w zespole oraz wpłynąć korzystnie na rozwój uzdolnień muzycznych u dziecka. Aby dziecko mogło aktywnie poznawać muzykę stosuje się tu m.in. metody aktywizujące takie jak np. metoda wg K. Orffa, pedagogiki zabawy – Klauza.

Przewidywane osiągnięcia dzieci:
- wyraża ruchem określone stany i sytuacje, rozpoznaje nastrój w muzyce,
- interpretuje ruchowo treść piosenek,
- reaguje ruchem na dźwięki wysokie, średnie, niskie i sygnały muzyczne,
- tworzy inscenizację ruchowa do piosenek,
- śpiewa poprawnie poznane piosenki.


Moja grupa

16 czerwca 2014 09:19 | Aktualności

Dni Kołczygłów i przedszkolna grupa taneczna

Dnia 15.06.14r. dzieci z przedszkolnej grupy tanecznej miały przyjemność wystąpić z trzema tańcami na dużej scenie z okazji Dni Kołczygłów. Każdy z nas potrafi w pewien sposób powiedzieć, czym jest taniec. Jednak bywa tak, że trudno nam jest określić dokładnie, czym tak naprawdę jest taniec i zbudować definicję tego słowa. Każdy z nas kiedyś na pewno sam tańczył, więc doskonale zdaje sobie sprawę z tego, czym on dla nas jest. Może  być dla niektórych ludzi po prostu pracą, dla innych formą terapii, zabawy, czy też metodą na spalanie zbędnych kalorii. Dla nas taniec jest przede wszystkim dobrą zabawą. Tak też było tym razem. Dzieci zatańczyły do trzech piosenek: ,,Grasz w kolory” (tu nowy układ taneczny), ,,Przedszkolna samba” oraz ulubiona interpretacja ruchowa piosenki ,,Dżungla”. Tym występem mówimy ,,Do zobaczenia po wakacjach, czas na zasłużony, wakacyjny odpoczynek”. Tak, tak odpocząć też  trzeba, bo tańca trzeba się najpierw nauczyć, a to oprócz dobrej zabawy wymaga też wysiłku. Zdjęcia z próby przed występem i z samego występu z okazji tegorocznych Dni Kołczygłów są najlepszym na to dowodem. Dziękujemy rodzicom za wszelką pomoc i współpracę. Do zobaczenia po wakacjach!

Przeczytano: 1114 razy. Wydrukuj |Do góry

Dni Kołczygłów i przedszkolna grupa taneczna